top of page

Denis Weisz v rozhovoru: Čekej nečekaný.


Ahoj Denisi,

zítra vydáváš na housemagazine.cz records nový track. Co od tebe můžeme očekávat?


Čekej nečekaný. Bude to pomalý a temný. Zároveň tvrdý, ale s příběhem. A lidem se to bude líbit. 

Na akcích hraješ spíš tvrdší styl, proč ses rozhodl pro něco takového v temnějším duchu?


Dnešní doba je uspěchaná. Každý se ženeme za svým, ale málokdo dokáže zpomalit ve chvíli, kdy je to zapotřebí. Tento track jsem začal tvořit ve chvíli, kdy jsem si sáhl na úplný dno a potřeboval jsem to ventilovat ven, což je podle mě z feelingu tracku znát.


Od toho se odvíjí i samotný příběh videoklipu ve kterém je skrytá pointa o hledání rychlého štěstí v této uspěchané době. Není to jen random vizuál, ale má to fakt příběh a svůj význam.


Klip režíroval a natáčel Petr Zoubek, kterej má za sebou spolupráci s Benem Cristovaem, Reginaldem a dalšími osobnostmi. Bude to můj první klip ever a jsem rád, že jsem kolem něho dal dohromady tak kvalitní team. Musím vyzdvihnout taky herce. Všichni odvedli svojí práci na jedničku i přesto, že se z natáčení v jeden den strhla neskutečná kalba a obsazení nebylo moc ve střízlivém stavu.  Hrozně se těším na reakce lidí. A abych přešel k tracku..


Musím říct, že track jako takovej je tvrdej a temnej. Jen je oproti 95% bass house releasů pomalejší. Pro tento track se ta změna hodí, má to ten správný vibe. Snažím se přijít s něčím odlišným, co nebude znít jak přes kopírák jako většina releasů tohoto žánru. Hlavně chci, aby v lidech vyvolal nějaký feeling a byl pro lidi zážitkem. A podle mě se mi to podaří. Opět musím říct, že se těším na reakce. 

Zároveň se bude jednat o první release labelu housemagazine.cz, jak ses k téhle spolupráci dostal?


Dozvěděl jsem se o tomto chystaném projektu ještě než to šlo ven. Přišel mi jako fajn nápad spojit začátek nového labelu s mým první klipem vůbec. Věřím, že to u nás bude mít jakožto nová věc dobrej hype a rozhodně jsem chtěl být u toho. Vložil jsem do hry zatím moje nejlepší dílo jako důkaz, že tomuto labelu věřím. HM Records je super šance taky pro méně známé talenty. Podle mě je to další krok vpřed pro tuzemskou scénu. 


V jakém softwaru skládáš skladby?


Jsem už přes 10 let věrnej FL Studiu. Je to asi můj nejdelší vztah hned po Klárce. 

Kde čerpáš inspiraci pro nové projekty?


To je hrozně těžká otázka. Inspirace na track muže přijít odkudkoliv. Jak jsem popsal výš, nápad muže vzniknout spontánně na základě toho jak se cejtim. Jiné nápady vzniknou z různého experimentování v FL Studiu. Občas se mi něco zalíbí v jiném tracku a snažím se ten nápad implementovat do mojí produkce, ale s tím, že si zachovám svojí osobitost. Taky se stane, že odcházím domu ze sold-out akce plnej motivace a takový tý euforie z dobrý show. To pak okamžitě sedám k PC. Tenhle feeling je nejlepší nakopávač kreativity, protože jsi plnej motivace. 

Můžeme z tvé kuchyně očekávat nějaké další novinky?


Mám doslova narvanou lednici k prasknutí. Ovšem hodně věcí je stále třeba okořenit aby se to dalo vůbec konzumovat. Přemýšlím že na mém Instagramu budu více postovat co mám rozdělaného. Dokonce je v merku i collab s pár zahraničními jmény kteří moji lidi dost dobře znají. A každopádně už plánuju další klip. 

Prozradíš nám o co půjde?


Jako prvním to prozradím mým followerům na Instagramu @denisweisz. 

Je něco, co bys rád řekl v návaznosti na aktuální release?


Chci požádat lidi, aby to maximálně podpořili a dali mi do komentářů během vydání vědět jak se jim track líbí. Na releasu tracku mě vždycky nejvíce těší reakce. Ať už pozitivní či negativní. Je to pro mě ta největší odměna, tak to určitě podpořte sdílením, házejte to na stories, streamujte to na Spotify. Zároveň tím podpoříte projekt housemagazine records.

Díky za rozhovor a ať se daří.


Taky díky a přeju vám hodně štěstí s HM Records.

Comments


bottom of page