top of page

wotty: Někdy se uprostřed noci vzbudíš a kopne tě to do hlavyPlzeňské duo WHKRS známe všichni jako rozjetou dvojici, která hraje tvrdší sound a nenechá vás na akci vydechnout. Teď si však jeden z nich založil svůj postranní projekt a říká si wotty. Pod tímto jménem Ondřej Martínek prezentuje svou produkci v rytmu housu a tech-housu. Jeho vůbec první release se jmenuje The Body a vyšel na labelu housemagazine.cz records. My jsme s ním k této příležitosti udělali krátký rozhovor.


Ahoj Ondro.

Ahoj Jirko a zdravím všechny fanoušky taneční hudby!


Jak vznikal track The Body?

Pamatuji si, že jsem v pátek seděl v práci a asi tak hodinku před koncem pracovní doby jsem si začal něco broukat. Nahrál jsem si to do záznamníku telefonu a řekl jsem si snad to někdy třeba použiji (mám toho v telefonu hrozně a použil jsem třeba tak procento) (haha). Přišel jsem domů a pořád jsem to měl v hlavě, myslím, že jsem se ani nenajedl a rovnou zaplul k počítači.

V tu chvíli jsem přestal vnímat čas a najednou bylo půl 3 ráno a měl jsem hotovo asi 70% tracku. Sám jsem tomu nevěřil, ale jak jednou chytneš niť, tak to jde samo. Takhle to nějak pokračovalo v sobotu přes den a v neděli jsem masteroval. Bylo to rychlý až mě to překvapilo a divil jsem se, kde se to ve mě vzalo :D


Proč sis založil solo project, když působíš ve WHKRS?

Tak WHKRS jsou tu od roku 2015 a projekt wotty je tady už od roku 2009, kdy jsem hrával na vesnických zábavách od 9 do 5 ráno. Pamatuji si ty časy, kdy se jezdilo s notebookem a malou konzolí a hrálo se za pár piv na baru (ach ty začátky :D). WHKRS jsou stále na první koleji, ale jelikož mě kromě těch rychlých věcí co hrajeme s Péťou baví i house, tech house a deep, tak jsem si chtěl udělat také něco v tomhle stylu a zároveň tím trochu oprášit projekt, který ležel už delší dobu v šuplíku. Nicméně díky tomu jsou vlastně i WHKRS, protože nebýt wotttyho, tak bychom se s Petrem tehdy v Mku v Plzni nepotkali.Nový singl podpořil i James Hype na svém livestreramu. Jak se celá situace odehrála?

Jamese sleduji na sociálních sítích už delší dobu, protože mě neskutečně baví ta technika mixu, kterou má. Kromě instagramu hodně streamuje taky na twitchi, kde dělá live mixy, tracky od nuly a komunikuje tak realtime s fanoušky. Jednoho dne dával na instagram anonci k tomu, že bude poslouchat dema od fanoušků a hodil tam promo mail, aby mu posílali tracky. Já ho poslal a vyšlo to! The Body zahrál úplně jako poslední a já měl z jeho reakce radost jak třináctka, která je na koncertu Justina Biebera.


Máš další singly na které se můžeme těšit?

Mám rozdělané asi 2, ale jak se zase začalo hrát a do toho děláme s Petrem věci pro WHKRS, tak je to s časem trošku složitější. Ale tracky budou! Jen ne hned.


Kde bereš inspiraci k produkci?

Někdy se uprostřed noci vzbudíš, kopne tě to do hlavy a ty musíš hned vstát a udělat například základní basovou linku, abys měl alespoň něco, čeho se následně můžeš chytit a dodělat to. Za další jsem si řekl, že chci mít v každém tracku svoje vokály, takže občas začínám s tím, že si nahraju nějakou frázi a pak dělám, hudbu dodatečně okolo toho. Tak jsem začal svůj nejnovější projekt u kterého už mám hotový drop, teď jen dodělat break, a druhý drop.


Budeš vystupovat i jako wotty?

Jako wotty vystupuji v plzeňském Medvědovi, Mku a Wattu jak jsem měl projekt v šuplíku, tak jsem hraní mimo nějak moc neřešil. Ovšem jak jsem přes covid projekt oprášil, tak už jsem stihnul mejdan na lodi v Českých Budějovicích, kam si měl pozval Melvin Coxx, kterého tímto zdravím. Loď byla skvělá a byla na ní moc příjemná atmosféra, určitě doporučuju. Jinak pokud by se naskytla možnost si někde dát tech housovej setík, tak určitě moc rád dorazím!


Díky za rozhovor

Taky díky Jirko! :)

Comments


bottom of page