top of page

Trick or Threat: Masky mají pro nás jasný významNa labelu housemagazine.cz records nedávno vyšla novinka od kluků Trick or Threat. Dvojice maskovaných borců, kteří aktivně působí jako rezidentní DJs v pražském klubu Duplex. K příležitosti jejich releasu jsme se rozhodli je vyzpovídat.


Ahoj kluci, můžete nám představit projekt Trick or Threat?

Jasně, za projektem stojí dva kluci původem z Ostravy Vojta a Matěj, producenti, DJ a speaker, cirkusáci a taky rezidenti klubu Duplex. Máme za sebou nespočet songů, které byly hrány v českých i slovenských rádiích. A i když jsme donedávna vydávali ven rádiovky, v klubu jsme zase citelně temnější a dravější. Vyznáváme filozofii zničeného parketu, tzn. když přijdeme, ještě jsou všichni hezcí a milí, když odcházíme, většinou po nás zbyde spoušť a tak to máme rádi.


Jaký styl hudby mohou lidé slyšet ve vašich setech?

Těžko nás dát do nějaké krabičky. Řekli bychom že právě stylem našeho vystoupení jsme na české poměry dost raritní. V našich setech je slyšet téměř vše od naší tvorby, po hezkou housouvou linku, až po trap a basshouse. Sety u nás mají jasný vývoj, hudba podporuje mluvené slovo a naopak. Spolupráce s publikem je pro nás zásadní. Nejsme umělci, ani se za ně nevyádáme. Když vylezeme na pódium, víme, že jediné co chceme je zničit ty pod námi a předat jim energii, která v našem projektu je, zároveň ale musí mít set smysl, volba tracků musí mít smysl. A jsme rádi, že se nám to daří.


Při vystoupení nosíte masky. Je to součást image nebo to má ještě nějaký jiný důvod?

Původně jsem byli tři. Někdy to tak bývá, že se cesty rozejdou. Zhubli jsme o jednoho člena a i díky tomu našli tisíce nových. Masky mají pro nás jasný význam. Pokud člověk chce opravdu ukázat svou pravou osobnost, někdy ji dokáže projevit právě tehdy, když nikdo neví, kdo se pod maskou skrývá. Stejné je to i na párty. Pokud nepřemýšlíte, jestli se na vás někdo dívá, jestli vás někdo soudí, jestli to, co děláte je správně - užíváte si to. To je feeling, který se snažíme dát každému, kdo na naši párty přijde. U nás se nesoudí, u nás je jedno, jestli máte červené šaty a podpatky za tisíce, nebo jste kluk z vesnice, který si chce užít párty a sbalit nějakou holku. Na to stejně nebude čas, tempo je rychlé a set poměrně krátký. Až se to konečně otevře přijďte se přesvědčit na naši rezidentní noc - Secret Session.


Na housemagazine.cz records vám vyšel singl Manifest. Jak dlouho jste na něm pracovali?

Ha! Vždy říkáme, že kdybychom vydali track tehdy kdy si zaslouží, měli bychom jich na kontě stovky. Manifest je produktem dlouhého vývoje a ještě delšího čekání a přemýšlení. Jsou to možná dva roky, co vznikl první nápad? Matěj napsal slova, kterými původně odkazoval na naši minulost, teď se obsah dost dobře hodí na dnešní pandemickou situaci. Vše je zavřeno, kdysi jsme mohli jít na párty, prožít několik nocí v kuse, být tam, kde nás to baví… V projektu nám po ztrátě našeho hlavního producenta významně pomohl Honza Podiuk, který s Vojtou našel hlavní linku a pomohl nám dát celý track dohromady. Za to jsme mu moc vděční. A vlastně vůbec poprvé jsme se rozhodli track vydat pod českým vydavatelstvím. Takže, díky Housemagazine!

Skladba se nese v rychlejším tempu a balancuje na pomezí speed a bass housu. Je to váš oblíbený styl nebo experimentujete s něčím dalším?

Je to přesně to, co je slyšet v našich setech. Takovou linku nasadíme po prvních deseti - dvaceti minutách, mícháme ji se zlomeným beatem a ještě silněji podporujeme mluveným slovem. Je to konečně track, který víme, že komerční, rádiový potenciál nemá, o to větší ale má klubový. Tedy spíše náš, setový. Víme o čem je, vyjadřuje naši projektovou osobnost a jsme to my. Track je esencí Trick or Threat.


Máte v plánu vydat něco dalšího v nejbližší době?

Současná situace se nás dotkla samozřejmě také. Kluby jsou zavřené, v Duplexu jsme si naposledy doopravdy zahráli v krátké pauze mezi první a druhou vlnou na terase a od té doby je zavřeno. To nás donutilo se zamyslet nad současnou podobou projektu a už teď můžeme slíbit, že přijdeme s něčím kompletně novým. Současnou podobu ale ještě určitě stačíme oživit, jakmile se konečně otevře. Těšíme se na plný nádherný klub, na spoustu lidí, natěšených až si zařvou a zaskáčou, na všechny, kteří si s námi chtějí užít ten nejlepší večer. A pak se objevíme s novými tracky, novou filozofií i v novém složení.

Comments


bottom of page