top of page

Krais: K produkci jsem se dostal organicky


Ahoj Patriku, na housemagazine.cz records, vydáváš svůj první release. Jak ses dostal k produkci?

Ahoj Jirko,

máš pravdu, dneska je můj velký den a jsem moc rád, že se můžu o svou produkci podělit s ostatními a doufám, že se bude líbit!


K produkci jsem se dostal dá se říct organicky, protože můj nejbližší okruh přátel se skládá v podstatě jen z DJs, takže k hudbě mám neustále velmi blízko. S tím, že se do toho vrhnu víc jsem přišel asi před 2 lety, když jsem se rozhodl chodit na kurzy k Romanovi Raiovi, kterého tímhle zdravím. Ale pořádně s tím pohla - nečekaně - až korona, kdy jsem se do skládání vrhl naplno a trávil u něj hodiny denně.


Víme, že působíš jako manažer kluků z Matamar a objíždíš s nimi akce. Už si vystupoval jako DJe?

Je to tak, s klukama jsem na tour už snad nějakých 5 let, takže na taneční scéně jsem jako doma. Když pominu svá mladá léta, kdy jsme s kamarádem tvořili dynamické duo Krajčik & Serik a obehrávali malé akce s malým mixákem a Virtual DJ, tak víceméně jen s klukama na nějakých after po show :D

Vím o tobě, že máš rád techno, ale tvůj první singl je ve znamení bass housu. Proč?

Techno je fantastický hudební žánr, ke kterému jsem se "proposlouchal", ale nerad bych se škatulkoval jako technař. I díky klukům z MATAMAR mám hrozně blízko k žánrům, které hrají oni. Bass House, G-House, Hardstyle, D'n'B... Pro mě je důležité, jak se mnou ten track dokáže hýbat. A Bass House a jeho energie je super, proto jsem první singl vydal právě ten.

Můžeme od tebe očekávat i track ve stylu techna?

Aktuálně mám rozpracované 3 další tracky a 2 z nich jsou víc underground, takže v nejbližší době určitě oznámíme něco z tohohle žánru.


Kam by ses chtěl s produkcí dostat? Máš nějaký cíl?

Dobrá otázka. Problém s produkcí v dnešní době je ten, že se nemá kde hrát. Cíl většiny producentů jako jsem já je support od nějakého většího jména na festivalu. Tam se track dostane do povědomí, jako třeba u Viktora Tellagia. Aktuálně by tedy bylo super dostat se do nějakého většího playlistu na Spotify a support od nějakého zajímavého jména třeba v jeho podcast/radioshow. Každopádně cíl je dostat support od nějakého většího jména. Uvidíme, jak se to do budoucna podaří :)

V čem skládáš?

Ableton.

Tvoje skladba se jmenuje Avalanche. Jak si přišel na tenhle název?

Název vznikl díky konverzaci s Martinem z MATAMAR, když mi řekl, že ten drop je tvrdý, jako když se valí lavina... Což se mi líbilo a jak víme, tak anglicky zní všechno víc cool, takže bylo jasno celkem rychle.

Díky za tvůj čas.

Není zač. Já děkuju za fajn rozhovor.

Comments


bottom of page