top of page

Dom Quark: Produkce mě pohltila.


Jeden z tracků, které můžete slyšet na našem EP, je i první singl od Dominika Quarka. Jeho skladba Battery Acid je asi nejvíc undergroundová věc na tomhle releasu. My jsme se Dominika na jeho první track zeptali.


Ahoj Dominiku, v rámci prvního EP na housemagazine.cz records, vyšel tvůj první track. Co od skladby můžeme očekávat? - Ahoj Jirko, je to tak a jsem rád, že vydání EP bylo spojeno s dobrou věcí, takže ještě jednou děkuji za oslovení. Track bude bavit všechny fanoušky šlapavého tech housu. Mám rád hutnou basu a groovy rytmus a na tom ta skladba stojí.

Vím, že jako DJ působíš už delší dobu, ale u produkce to tak není. Jak dlouho skládáš? - Vždycky jsem se k tomu chtěl odhodlat, ale odkládal jsem to na dobu „až bude čas“. Takže už jsem se v produkci párkrát zkoušel hrabat, ale vždycky to ztroskotalo na tom, že vlastně chci spíš bavit lidi, než sedět u PC a poslouchat jeden a ten samej track dokola. Jenže v březnu přišel covid, kluby zavřely a já měl najednou hromadu času. Takže skládám zhruba od dubna letošního roku, jsem ještě zelenáč.

V jakém softwaru skládáš hudbu? - Těch mých zmíněných 10 začátků s produkcí byly snad všechny v Abletonu. V dubnu jsem vyzkoušel Logic Pro a to mi vyhovuje mnohem víc. Nejmenovaný kamarád říká, že Ableton je lepší a že k němu stejně jednou dojdu (ahoj Vojto), ale zatím zůstávám u Logicu. Ve výsledku je to stejně čistě subjektivní záležitost.


Můžeme do budoucna očekávat další singly? Máš něco rozpracovaného? - Určitě ano, produkce mě pohltila a mám rozdělané další dvě techno skladby. Bohužel mě čekají státnice, takže nemám moc času se tomu intenzivně věnovat, ale v únoru se do toho ponořím naplno. Hlavně se těším, až ty tracky budu moct pustit do lidí na parketu.

V jakém hudebním stylu by ses chtěl držet? - Asi bych se nerad striktně držel konkrétního hudebního stylu, chci skládat hlavně hudbu, na kterou budou lidi rádi tancovat. Potom už nezáleží na tom, jestli to bude tech house jako teď Battery Acid nebo třeba právě techno.

Výtěžek z prodeje prvního EP, šel k organizaci Krtek. Jaký ty máš názor na tyhle dobročinné akce? - Je to skvělý! Mám velkou radost, že můžu tímhle způsobem přispět, takže doufám, že se vybere maximum. Zároveň věřím, že tím, že to byla dobročinná akce, se hudba dostala i k lidem, kteří by si ji normálně neposlechli, ale nakonec ji dokážou ocenit.

Chtěl bys něco vzkázat čtenářům? - Budu rád, když si zakoupíte naší hudbu a přispějete na dobrou věc. Hlavně se držte v téhle smutný době a vydržme ještě chvíli, brzo nás snad zase pustí do klubu a budeme se moct bavit. A všem začínajícím DJům a producentům hodně štěstí a pevný nervy, budete je potřebovat. Jinak všem veselé Vánoce a šťastný nový rok, snad bude o něco lepší, než tenhle.

Díky za pokec - Taky děkuju a mějte se fajn.


Comments


bottom of page