top of page

Zicky G & Hasko: Hlavním cílem bylo vytvořit skladbu, která bude dobře fungovat na parketu.


Za pár dní vydáváte na housemagazine.cz records nový track co od toho můžeme očekávat?


Hasko: Ahoj Tigi! Na vašem webu HM Records píšete, že je velmi těžké track žánrově zařadit a s tím souhlasím. Kdybych jej měl popsat slovy, jedná se o energický klubový track s nádechem retra - proto také název "Oldschool Flow". Hlavním cílem bylo vytvořit skladbu, která bude dobře fungovat na parketu a také v našich setech.


Zicky G: Jak říká Hasko, je hodně složité track zařadit žánrově ale myslím, že je natolik energický, že si svoje příznivce určitě najde.


Slyšel jsem, že singl si už stáhl například Yves V a na akcích jste na něj měli skvělé reakce. Jak moc je důležitý feedback pro producenta?


Hasko: Hotový nebo rozpracovaný track zasílám běžně na poslech svému nejbližšímu okolí. Pro mě osobně je zpětná vazba velmi důležitá a zajímá mě co si o mé produkci myslí ostatní. Feedback nebo support od známého zahraničního interpreta je pak třešničkou na dortu :)


Zicky G: Je to hlavně signál toho, že jde track správným směrem a nenechává chladnými lidi jak v klubech tak i DJe, kterým se track líbí a stahují/supportují. A to je jedna z hlavních věcí, kterou by měl producent při tvoření sledovat.


Zároveň se bude jednat o váš první release labelu housemagazine.cz, jak ses k téhle spolupráci dostali?


Zicky: V podstatě to bylo takové to "slovo dalo slovo", kdy jsem posílal můj nový track Tigimu jako promo a on se mě zeptal, jestli bych neměl něco pro jejich nový label, který byl v té době ještě ve fázi vývoje. No a já si hned vzpomněl na nedodělaný track s Haskem. Během pár dní jsme ho dotvořili a tak ho teď můžeme oficiálně vydat na housemagazine.cz records :)


V jakém softwaru skládáte skladby?


Hasko: Vykoušel jsem řadu hudebních programů, ale vždy jsem se vrátil k FL Studiu, ve kterém pracuji už skoro 15 let. Pracuje v něm i většina mého okolí, takže případné spolupráce jsou o dost jednodušší a rychlejší.


Zicky G: Taky jsem už řadu let věrný FL Studiu, který považuju za jeden z nejpřehlednějších DAW.


Je kolaborace ve dvou složitější nebo naopak to práci zjednodušuje?


Hasko: V tomto případě záleží s kým spolupracuješ :D. Vždycky jsem si ale z každé kolaborace něco odnesl. Netvrdím, že i po těch letech produkce ovládám všechny funkce naplno a jsem proto rád, když se od ostatních něco přiučím. Zicky pracuje ve stejném programu, takže nám práce šla, jak se říká, od ruky.


Zicky G: Tady můžu jenom doplnit to, že když jsme si zrovna nelezli na nervy, ano, byla práce o něco jednodušší. :D Ale jinak, člověk nikdy nebude v produkci vědět všechno a říká to i spousta producentů, kteří jsou ve světové špičce. Proto je fajn sledovat při práci i někoho jiného, kdo zná další fintičky a má tu teorii rozšířenou třeba v jiné oblasti.


Vím, že jste producentsky hodně aktivní, jaká žánr vás teď nejvíce táhne?


Hasko: Mezi mé nejoblíbenější žánry patří Hardstyle, který je po technické stránce velmi složitý. Vždycky jsem byl velký fanoušek tvrdších a rychlejších beatů, ale co se týče produkce, nikdy jsem se jim pořádně nevěnoval. To se za poslední dva roky změnilo a většinu produkce tvořím právě v tempu 150 BPM. Momentálně mám hotové dva tracky, na které jsem dostal velmi dobrý feedback. Už se nemůžu dočkat až půjdou ven!


Zicky G: Já poslední 2 roky skládám hlavně Future House a stále mě hodně baví. Zároveň ale pořád hledám nové možnosti sound designu a snažím se najít i něco unikátního a tak nevylučuju, že třeba v blízké době úplně změním svůj "sound".


Je něco, co byste rádi řekli v návaznosti na tento release?


Hasko: Je škoda, že tuto novinku nemůžeme momentálně představit v klubech. I přesto budeme rádi, když ji podpoříte a dáte nám vědět jak se vám líbí.


Zicky G: Doufám, že si release každý užije a že se dostane k možná co nejvíce lidem. Věřím, že si najde spoustu fanoušků!

Comments


bottom of page