top of page

Tesla robot přiznává, že jeho nejoblíbenějším umělcem jsou Daft Punk.

  • 30. 10. 2024
  • Minut čtení: 1


Na nedávném eventu společnosti Tesla „We Robot“ se odehrála nečekaná situace – humanoidní robot Optimus, vyvinutý samotnou Teslou, překvapil všechny svým hudebním vkusem. Když se ho návštěvníci zeptali, kdo je jeho nejoblíbenější hudební umělec, odpověděl, že je velký fanoušek Daft Punk.


Fanoušci taneční hudby byli nadšeni, protože pro mnohé to byl důkaz, že i roboti mají dobrá hudební vkus. Optimus dokonce zmínil, že elektronická taneční hudba je jeho oblíbený žánr, a připomněl tak vazby Tesly na elektronickou hudbu.


Akce, která probíhala ve studiích Warner Bros., přilákala pozornost hlavně díky ukázkám inovací v oblasti robotiky a autonomních vozidel. Ačkoli měla být událost zaměřena na technologie. Optimus robot si svou interakcí a tanečními kreacemi získal srdce přítomných. Pro fanoušky elektroniky to ale nebylo až tak překvapivé. CEO Tesly, Elon Musk, se už dlouho netají svou láskou k elektronické taneční hudbě. Například uspořádal EDM večírek „Cyber Rodeo“ v texaském gigafactory, techno se hrálo i na jeho „Giga Festu“ v Berlíně a Elon dokonce vydal vlastní track „Don't Doubt ur Vibe“.


Podle Muska by měl Optimus vstoupit do omezené produkce už v roce 2025 a v domácnostech by se mohl objevit kolem roku 2027 za cenu okolo 30 tisíc dolarů.



 
 
 

Komentáře


bottom of page